فیلتر کردنرنگ.قیمت.اندازه.....مرتب سازی1
فروش دستگاه بخور،فروش دستگاه بخور سرد،فروش دستگاه بخور گرم، مشاور و راهنمای خرید بخور سرد,فروش بخور گرم, دستگاه بخور سرد و مرطوب کننده هوا مناسب کودکان

در فصل های از سال مثل پاییز و زمستان که هوا سرد و خشک است و عمدتا گرد و غبار در هوا پراکنده است . انتشار ویروس ها و میکروارگانیسم های بیماری زا راحتر است . دستگاه های بخور در این فصل های خیلی مفید واقع می شوند .هوای خشک اثرات بدی بر روی مجرای تنفسی ، سینوزیت ، پوست و مو دارد. مرطوب کردن هوای محیط از این اثرات جلوگیری می کند دستگاه های بخور برای ملایم ساختن هوای خشک خیلی خوب عمل می کنند.ميزان رطوبت به معناي ميزان بخار آب موجود در هواست كه با توجه به فصل سال، آب و هوا و محل زندگي متفاوت خواهد بود. به طور كلي، سطح رطوبت هوا در تابستان‌ها بالاتر بوده و در ماه‌های سرد زمستان كمتر است. در حالتی مطلوب، رطوبت داخل خانه بايد بين 30 تا 50 درصد باشد. رطوبت بسيار كم يا بسيار زياد نيز مي‌تواند مشكل‌ساز شود. رطوبت كم باعث خشكي پوست، تحريك بيني و گلو شده و بالا بودن سطح رطوبت نيز باعث گرفتگي هواي خانه خواهد بود.دستگاه بخور آب را تبدیل به ذرات معلق در هوا می نماید و باعث حفظ سطح رطوبت 42 الی 45 درصد هوای محیط می شود و این میزان رطوبت موجب کاهش60 درصدی ضریب انتقال ویرس ها و میکرو ارگانیسم های بیماری زا میشود .اکثر پزشکان متخصص اطفال استفاده از دستگاه بخور سرد را در اتاق کودک به ویژه در فصل زمستان برای جلوگیری از خشکی مجرای تنفسی و بهبود سرفه های مزمن توصیه میکنند.

بخور سرد با استفاده از تکنولوژی اولتراسونیک، آب را تبدیل به ذرات معلق در هوا می نماید. این تکنولوژی بر خلاف بخورهای قدیمی بخار آب داغ، برای کودکان و خانواده شما کاملا ایمن است. دستگاه بخور سرد بر خلاف بخور گرم بدون تغییر دمای محیط، رطوبت مطبوع مورد نیاز را تامین می نماید. اگر شما يا فرزندتان آسم يا آلرژي داريد قبل از استفاده از چنين دستگاهي با پزشك مشورت كنيد. افزايش رطوبت مي‌تواند تنفس كودكان و بزرگسالاني را كه مبتلا به آسم هستند را بخصوص در زمان بروز عفونت تنفسي مانند سرماخوردگي تسهيل كند، اما بخار آلوده يا مشكلات ناشي از افزايش رطوبت مي‌تواند سبب بروز يا بدتر شدن علائم بيماري شود.بیمارانی که التهاب حاد مجاری تنفسی فوقانی دارند، مثل وقتی که کودکی دچار بیماری کروپ (خروسک) شده، می‌توان از بخور سرد استفاده کرد تا بیماری تشدید نشود

دستگاه بخور برای پوست

دستگاه بخور موجب کاهش حملات آسم برای بیماران مبتلا به آسم می شوند و کیفیت تنفس را به شدت بهبود می بخشدخشک شدن پوست صورت ، دست ، آرنج و ترک برداشتن لبها در فصل زمستان که هوای محل استراحت ما به شدت خشک است معمول است استفاده از دستگاه بخور و ایجاد رطوبت مناسب در محل کار ، زندگی و استراحت شما منافع بسیاری برای سلامتی شما دارد و بر بهبود کیفیت خواب علی الخصوص خواب نوزادان و کودکان تاثیر چشمگیری داشته و در درمان آنفولانزا و بیماری ریوی کاربرد دارددستگاه بخور می تواند کمک زیادی برای شادابی پوست داشته باشد به این خاطر که هوای محیط رو مرطوب نگه می دارد و با مرطوب بودن هوای محیط و لایه شاخی پوست مرطوب می ماند.اگر شما مشکل پوستی خاصی ندارید و لایه شاخی پوستتان سالم است و قادر است آب موجود در خود را حفظ کند با بهره گیری از بخار آب می توانید پوستتان را شاداب تر کنید و حتی اگر لایه شاخی پوست این فاکتور سلامت را نداشته باشد و مدام خشک و پوسته پوسته شود، در این حالت هم استفاده از بخور آب معمولی و کرم مرطوب کننده می تواند پوست را بهتر و شاداب تر نشان دهد.

این حالت در برخی از بیماری های ژنتیکی که به کاهش غدد چربی ساز و کاهش غدد تولید عرق منجر می شوند، دیده می شود. این افراد به دلیل بیماری ذاتی ای که دارند، پوستشان خاصیتی پیدا می کند که تمایل به پوسته پوسته شدن دارد که این حالت ناراحت کننده است و بخور می تواند برایشان مفید باشد.خانواده هایی که زمینه حساسیت و آلرژی دارند، یعنی در فصل های خاص سوزش و آبریزش از چشم دارند یا خارش چشم، خارش پوست، کهیر یا دیگر علامت های آلرژیک مانند علایم آسم، می توانند با استفاده از بخور، هوای مطبوع تری را در فصل سرد داشته باشند.دستگاه های بخور اگر به طور صحیح استفاده شوند، می ‌توانند ازخشکی پوست بدن و پوشش مخاط بینی و گلو جلوگیری کنند و بروز سرماخوردگی، حملات سردردهای سینوسی، آلرژی، آسم و بیماری ‌های تنفسی را کاهش دهند و سرمای هوا را تعدیل کنند.معمولا توصیه می ‌شود در اتاق کودکان و خردسالان از بُخور گرم استفاده شود. در عین حال استفاده از این دستگاه‌ ها نباید دایمی باشد، زیرا مثلا دیده شده که رطوبت بالا حملات آسم و آلرژی را تشدید می ‌کند

تفاوت دستگاه های بخور گرم و سرد

تفاوت دستگاه های بخور گرم و سرد :

دستگاه های بخور معمولا 2 نوع سرد و گرم دارند. از دستگاه های بخور گرم که در تسکین گرفتگی بینی، عفونت های مجاری تنفسی، کاهش شدت درد و سرفه های خشک مفید هستند، معمولاً در هوای سرد استفاده می شود. امکان افزودن مواد ضدعفونی کننده گیاهی و خوشبوکننده به بسیاری از آنها وجود دارد.این دستگاه ها معایبی هم دارند مثلا مصرف انرژی برق در آنها بالاست و احتمال سوختگی با بخار داغ یا آب داخل مخزن وجود دارد اما دستگاه بخور سرد که کم صداتر از نوع گرم عمل می کند و مصرف انرژی برق در آن کمتر است، معمولاًدر فصل تابستان استفاده می شود. از آنجا که بخار آن سرد است، خطر سوختگی (به خصوص برای خردسالان) ایجاد نمی کند.بطور کلی می توان گفت بخور های سرد, نسل جدید بخور های گرم هستند و قابلیت بهتری دارند. برای اینکه باعث می شوند ذرات آب و بخار بیشتری وارد مجرای تنفسی شود. دستگاه های بخور سرد بوسیله روشهای پیشرفته اولتراسوند این قابلیت رو دارند که بتوانند بر خلاف بخور های گرم ایجاد ذرات بسیار ریز کنند.دستگاه های بخور سرد به سه گروه رطوبت ‌ساز پروانه ‌ای، رطوبت ساز اولتراسونیک و رطوبت‌ ساز تبخیری تقسیم می‌ شوند. رطوبت سازهای تبخیری در صورت افزایش رطوبت نسبی هوا، خروج بخار آب از دستگاه را کاهش می‌ دهند و به طور خودکار عمل می ‌کنند.از بخور سرد معمولا در فصل تابستان استفاده می‌ شود. دستگاه های بخور سرد کم صدا تر از نوع گرم هستند و مصرف انرژی برق در آن ها کمتر است، اما معایبی نیز دارند، مثلا آب سرد محل مناسبی برای تکثیر قارچ‌ ها و باکتری‌ هاست و از آن جایی که در بخور سرد قطرات آب به هوا پراکنده می‌ شوند، این مواد زیان ‌آور هم به همراه آب در فضای اتاق منتشر می ‌شوند، بنابراین مخزن آن ها را باید هر روز با آب و صابون شست. البته رطوبت سازهای تبخیری از این قاعده مستثنا هستند.از طرف دیگر در بخور سرد، مواد معدنی موجود در آب در هوا پراکنده می ‌شوند، لذا باید مخزن آن ها را با آب مقطر پُر کرد.از ویژگی های مثبت دستگاه بخور سرد، حذف باکتری ها و ویروس ها (سرماخوردگی و...) ، تامین رطوبت محیط بدون افزایش دما، کاهش استرس، احساس طراوت و شادابی و حسیاست نداشتن به نوسانات برق هستند.

دستگاه بخور خود را به کمک روش های خانگی به آسانی رسوب زدایی کنید!

اگر دستگاه بخور به درستی تمیز نشود ممکن است باکتری ها و میکروب ها را به هوا پمپ کند. بنابراین استفاده از روش درست برای تمیز کردن دستگاه بخور ضروری است.لطفا اول روش تمیز کردن دستگاه بخور را از دفترچه راهنمای دستگاه بخور خود مطالعه نمایید و ما چند تا نکته هم در این مورد عرض می کنیم .

مرحله اول: شستن فیلترقبل از هر چیزی دستگاه بخور را از برق بکشید و فیلتر آن را جدا کنید. سپس آن را با آب سرد به منظور حذف ناخالصی های چسبیده به آن بشویید. بعد آن را بر روی یک حوله تمیز و خشک قرار دهید تا خشک شودبرای تمیز کزدن فیلتر دستگاه بخور از مواد شوینده استفاده نکنید. چرا که مواد شوینده ممکن است به فیلتر آسیب وارد کرده و منجر به بد کار کردن آن در دستگاه بخور شوند.شما ممکن است مدلی از دستگاه های بخور سرد و یا دستگاه های بخور گرم را داشته باشید که فیلتر آن نیاز به تعویض مستمر داشته باشد. در این صورت طبق دستورالعمل سازنده اقدام به تعویض فیلتر نمایید.

مرحله دوم: شست و شوی مخزن آب دستگاه بخورمخزن آب دستگاه بخور را جدا کرده و آب آن را خالی کنید. سه فنجان سرکه در مخزن آب ریخته و مخزن آب را تکان دهید تا سرکه کاملا به کف مخزن و دیواره های آن آغشته شود. سپس بگذارید تا حداقل یک ساعت بماند. سرکه به عنوان یک پاک کننده طبیعی عمل می کند و انباشت های آهکی مخزن را از دیواره ها و کف جدا می کند. بعد از گذشت این مدت زمان محتویات سرکه و موادآهکی را از مخزن خارج کرده و مخزن آب دستگاه بخور را کاملا آبکشی نمایید
در صورت لزوم می توانید از یک کاردک برای جدا کردن جرم های کف مخزن به ویژه در دستگاه بخور گرم استفاده نمایید.سعی کنید از پاک کننده های دیگر برای شست و شوی مخزن دستگاه بخور سرد و یا دستگاه بخور گرم استفاده نکنید. چرا که آب از درون مخزن به هوا پمپ می شود و ممکن است اندکی از مواد شوینده در دستگاه بخور مانده و همراه با آب به هوا پمپ شود و به مجاری تنفسی راه یابد. استفاده از سرکه اطمینان از ایجاد محیطی سالم را در منزل برای شما تضمین می کند.اگر برای شست و شوی مخزن آب دسترسی به کاردک ندارید. چند قاشق غذاخوری برنج را همراه با سرکه و آب سرد برای ایجاد یک دوغاب موثر در آن بریزید. در مخزن آب دستگاه بخور را ببندید و به مدت یک دقیقه به شدت آن را تکان دهید. سپس مدتی بگذارید بی حرکت بماند و مجددا این کار را انجام دهید تا همه جرم ها از کف و دیواره های مخزن دستگاه بخور خارج شوند. دانه های برنج در حقیقت به عنوان یک ساینده عمل می کنند. سپس مخزن آب دستگاه را کاملا آبکشی نمایید تا مطمئن شوید همه دانه ها خارج شده اند.

مرحله سوم: شست و شوی نهایی دستگاه بخوردر آخرین مرحله نیز با استفاده از یک اسفنج آغشته به آب و سرکه دیواره های مخزن دستگاه بخور را تمیز کنید تا مطمئن شوید که دستگاه عاری از هر گونه جرمی است. انجام این کار نه تنها منجر به تمیز شدن دستگاه بخور می شود بلکه از رشد باکتری و قارچ نیز در مخزن دستگاه بخور جلوگیری می نماید.نکته: همچنین شما می توانید از اسفنج آغشته به سرکه برای تمیز کردن قسمت های داخلی پایه دستگاه بخور نیز استفاده نمایید.

- دستگاه‌هاي قديمي را با مدلي جديدتر جايگزين كنيد.

خرید دستگاه بخور

برای خرید دستگاه بخور، طب فیکس راهنمایی شما خواهد بود و سعی می کنیم در خرید دستگاه بخور سرد و خرید دستگاه بخور گرم ، بهترین کالاها رو برای شما فراهم کنیم. کالاهای که در طب فیکس مشاهده می کنید گارانتی دارند و نیزبعد از خرید هم پیشتیبان شما خواهیم بود و هم چنیین نکاتی که برای خرید دستگاه بخورکه لازم هست در نظرد داشته باشین در سایت نوشتیم. لطفا بعدا از استفاده از هر محصول نظر خود را درباره آن در طب فیکس ثبت کنید.

خرید دستگاه بخور سرد

دستگاه بخور سرد می تواند برای یک هوای مرطوب خیلی کار ساز باشد،برای خردید دستگاه بخور سرد، طب فیکس لیستی از بهترین دستگاه های بخور و با بهترین قیمت و گارانتی و پشتیبانی به شما پیشنهاد می دهد که دارای انواع مدل های مختلف فانتزی و رومیزی و کودکانه است. با طب فیکس برای خرید دستگاه بخور سرد از میان بهترین برندها با بهترین کیفیت ها هیچ نگرانی نداشته باشین.

خرید دستگاه بخور گرم

دستگاه بخور گرم می تواند برای یک هوای مرطوب خیلی کار ساز باشد،برای خردید دستگاه بخور گرم ، طب فیکس لیستی از بهترین دستگاه های بخور و با بهترین قیمت و گارانتی و پشتیبانی به شما پیشنهاد می دهد که دارای انواع مدل های مختلف فانتزی و رومیزی و کودکانه است. با طب فیکس برای خرید دستگاه بخور گرم از میان بهترین برندها با بهترین کیفیت ها هیچ نگرانی نداشته باشین.